Német nyelvdiploma program a Csokonaiban

Német nyelvdiploma program a Csokonaiban

 

2020 szeptemberében indul iskolánkban a DSD II (Deutsches Sprachdiplom) nyelvvizsga program. Diákjaink lehetőséget kapnak arra, hogy német nyelvből olyan nyelvvizsgát szerezzenek, amely belépőt jelenthet a német felsőoktatásba, és itthon közép- vagy felsőfokú államilag elismert nyelvvizsgára lehet majd honosítani.

A program jellemzőiről 2019. november 26-án tartott sajtótájékoztatón Barcsa Lajos, Debrecen város alpolgármestere, Pappné Gyulai Katalin, a Debreceni Tankerületi Központ igazgatója, Andreas Neidhart, a a Külföldi Német Iskolák magyarországi igazgatója, valamint dr. Molnárné Szecskó Ágnes, gimnáziumunk intézményvezetője nyilatkozott a sajtó képviselőinek. Az eseményről készült sajtóhírek az alábbi linkeken érhetők el:

https://www.dehir.hu/debrecen/vilagszerte-elismert-nyelvvizsgat-tehetnek-a-debreceni-gimnazium-tanulo/2019/11/26/

https://haon.hu/kozelet/helyi-kozelet/nemet-nyelvi-diplomat-szerezhetnek-a-csokonais-diakok-3692184/