NÉMET NYELVI LEVELEZŐS VERSENY ELSŐ FORDULÓ

NÉMET NYELVI LEVELEZŐS VERSENY ELSŐ FORDULÓ

 

A Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium német munkaközössége levelezős versenyt hirdet azon nyolcadik osztályosok számára, akik a magyar-német két tanítási nyelvű tagozatunkra szeretnének felvételizni. A versenyen részt vehetnek azok a diákok is, akik még nem tanultak németül, számukra magyar nyelvű országismereti feladatokat állítottunk össze.

A verseny három fordulóból áll, az a tanuló, aki sikeresen megoldja a feladatlapokat, a szóbeli német felvételi vizsgán megkapja a maximális 50 pontot, csak meg kell jelennie a szóbeli napján a pontszámot érvényesíteni, és mentesül a vizsga alól.

Elkészültek az első forduló feladatai: FELADATOK NÉMET NYELVEN                                   FELADATOK MAGYAR NYELVEN

A megoldások beküldési határideje 2023. november 30. A választ a diákok a nevük és iskolájuk megadásával e-mailben küldhetik vissza a következő címre: valastyanneszigetiandrea@csokonai-debr.edu.hu

 

Dr. Valastyánné Szigeti Andrea

Kiss József

szervező szaktanárok

Figyelmetekbe ajánljuk az alábbi összeállítást, amelyből megismerhetitek a magya-német két tanítási nyelvű képzést:

MAGYAR-NÉMET KÉTTAN