Zenedobozt nyertünk!

Megérkezett iskolánkba Debrecen első Zenedoboza!

Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata felkérésére a DEMKI Debreceni Művelődési Központ és Ifjúsági Ház Nonprofit Kft. és a város könnyűzenében nagy tapasztalatokkal rendelkező aktív szereplői  pályázat által lehetőséget kínáltak debreceni középiskolások számára, hogy belekóstoljanak a zenélés örömébe.

A Zenedoboz célja, hogy

- évente más-más debreceni középiskolában zenei tehetséggondozó pont működjön az adott iskola közösségének elképzelése szerint és fenntartásában.

- közösségi térként segítse a diákokat tapasztalatokat szerezni, tanulni és alkotni a zenélés és a könnyűzenei kultúra kísérő tevékenységei (a zenekritikától a zenei menedzsmentig) területein.

Debrecen Város Önkormányzata ehhez adott egy konténerben kialakított, légkondicionált, wifivel felszerelt Zenedobozt a 2021/2022-es tanévben, októbertől áprilisig, melyet idén – nagy örömünkre - a Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium diákjai használhatnak.

Gratulálunk a pályázati projektterv elkészítéséért Gulyás Éva tanárnőnek és Balduccio Salvatore tanár úrnak!