Állatbarát liget az iskolakertben

Állatbarát liget az iskolakertben

 

 

Iskolánk, a Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium sikeresen pályázott a K&H bank által támogatott "Állatbarát ligetek" felhívásra. A nyertes pályázat eredményeként 4 fát, 12 cserjét és 12 fűszer- és gyógynövényt ültettek el a 10 millió Fa Alapítvány közreműködésével intézményünk udvarán a gimnáziumot képviselve a 10.b osztály tanulói. A növények ültetésénél Pósán Enikő, a  projektért felelős tanárnő segítette a fiatalokat. A növényeken kívül 2 madárodút, 1 madáritatót és 1 madáretetőt is kihelyeztek a tanulók. A jó hangulatú kertészkedésre szép időben 2024. május 10-én került sor.  Az eseményen Gajdics Péter, a K&H bank helyi képviselője is részt vett. 

Az iskola közössége számára fontos a fenntarthatóságra nevelés, a környezetünk zöldítése, mert ez is egyik feltétele a mindannyiunk számára élhetőbb jövő megteremtésének. Ez az esemény is hozzájárult ahhoz, hogy tanulóink fontosnak érezzék a környezetünk megóvását, szépítését. Tervezzük a kialakított park mellett egynyári virágok és kültéri padok elhelyezesét is, hogy az iskola udvarán egy újabb kellemes, pihenésre, tanulásra, beszélgetésekre alkalmas hely jöhessen létre a diákok, tanárok örömére.