DSD II NYELVVIZSGAKÖZPONT

A Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium 2020 őszén hivatalosan is elnyerte a DSD II nyelvvizsgaközpont címet. Végzős tanulóink a 2020/2021. tanévtől kezdve minden évben lehetőséget kapnak, hogy DSD II-es szinten vizsgázzanak, mely megfelel a KER B2-C1 szintjének. A DSD II vizsga tulajdonosa olyan nyelvtudással fog rendelkezni, amely a németországi felsőfokú tanulmányokhoz szükséges, azaz nyelvi szempontból belépőt jelent a németországi felsőoktatásba, ill. magyar- és németországi munkavállalás esetén előnyt jelent a pályázónak. A sikeres DSD II-es nyelvvizsgát Magyarországon közép-, ill. felsőfokú államilag elismert nyelvvizsgára lehet honosíttatni. A vizsga iskolánk diákjai számára ingyenes, a felkészülés órai keretek között zajlik.

RÉSZLETES INFORMÁCIÓK