Első helyezett lett a Vármegyénk kincsei versenyen a Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium csapata

Első helyezett lett a Vármegyénk kincsei versenyen a Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium csapata

 

Iskolánkat idén is a RÁLA csapat képviselte a Vármegyénk kincsei versenyen. A csapat tagjai Madarász Regina, Tar Ágnes, Pikó Linett és Kordás Anna 11.c osztályos tanulók, felkészítő tanáruk Pósán Enikő tanárnő. A háromfordulós verseny középdöntőjébe 22 középiskolai csapat jutott be, közülük a döntőbe jutott 8 csapat 2024. április 18-án, a Megyeháza Árpád-termében mérte össze tudását. Csapatunk remekül szerepelt a Hajdú-Bihar vármegye kincseinek, hungarikumainak ismeretére és bemutatására épülő vetélkedőn. Sok jutalmat kaptak, így például élményfürdő belépőt a hajdúszoboszlói fürdőbe.

Első helyezett csapatunk, a RÁLA fogja képviselni Hajdú-Bihart a május végi országos döntőben, amit a Balatonnál rendeznek.

Gratulálunk a győztes csapatnak és felkészítő tanáruknak! Jó készülést kívánunk a döntőre!