Irány az űr! - országos döntőben csapatunk

Irány az űr! - országos döntőben csapatunk

 

Az Irány az űr! természettudományos verseny országos döntőjébe jutott iskolai csapatunk!

Egy év kihagyás után a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) ismét meghirdette űrkutatási csapatversenyét. A nagy népszerűséágnek örvendő versenyen induló csapatok három online fordulón és egy döntőn mérik össze a tudásukat számos természettudományos témában, mint a fizika, kémia, biológia, vagy a földmegfigyelés. Az Irány az űr! nem fizikaverseny, nem hagyományos természettudományos verseny, hanem különleges élmény és lehetőség űrkutatás iránt érdeklődő fiataloknak, amely a megmérettetésen túl értékes nyereményeket is kínál.

Két csapatunk közül az egyik bejutott a döntőbe: 

Csapattagok:

Ujlakán Viktória 12. E

Pozsár Zalán 12. D

Szabó Zalán 12. C

A csapat mentora, felkészítőtanára: Molnár Dénes

Gratulálunk a csapatnak és tanáruknak. A döntő 2023. december 2-án Budapesten lesz a Magyar Zene Házában. Jó felkészüklést kívánunk! SZURKOLUNK!