Látogatás a Paksi Atomerőműben

Látogatás a Paksi Atomerőműben

 

 

A kémia-fizika munkaközösség szervezésében 2023. november 23-án ellátogattunk a Paksi Atomerőműbe, ahol megtekintettük a látogatóközpontot, és az üzemi területre is bemehettünk a 4-es blokkhoz. A tanulmányi kiránduláson a 11. és 12. évfolyamos fizika és kémia érettségi felkészítőre járó diákok vettek részt. A 37 diákot dr. Patonayné Péli Erzsébet, Kluknavszky Ágnes tanárnő és Molnár Dénes tanár úr kísérte el.

Az izgalmas és érdekes program a Debreceni Egyetem támogatásának segítségével valósult meg. A Debreceni Egyetem beiskolázási bázisintézményeként a 2022. évi felvételi eljárás eredményei alapján készült középiskolai rangsorban előkelő helyen végzett iskolánk, így támogatást kaptunk az egyetemtől tehetségfejlesztő, pályaorientációs tevékenységek megvalósítására.