Nagy siker a szeghalmi idegen nyelvi szépkiejtési versenyen

Nagy siker a szeghalmi idegen nyelvi szépkiejtési versenyen

 

A Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium öt tanulója vett részt Gulyás Éva tanárnő kíséretével december 7-én a szeghalmi Péter András Gimnázium és Kollégium által szervezett idegen nyelvi szépkiejtési versenyen. A német tagozatról Kovács Dóra Viktória 9.KnyB első, Rehó Hajnalka 9.KnyB második helyezést ért el, az olasz tagozatról Molnár Alexandra 10.D első, Kökényesi Szabina 11.D második, Baji Lőrinc 10.D harmadik helyezett lett. A tanulók az első fordulóban német és olasz nyelven mondtak el egy télről szóló szöveget a zsűri előtt, majd a második fordulóban egy idegen szöveget olvastak fel hangosan. A verseny a gimnázium közel százéves épületében zajlott. 10 iskolából és 8 településről érkeztek a versenyzők. Köszönjük a verseny szervezőinek a vendéglátást és a jó hangulatot. 

Gratulálunk a remek eredményhez diákjainknak és felkészítő tanáraiknak!