Olaszos kirándulás Velencébe

Olaszos kirándulás Velencébe

 

Olaszországban jártunk...

Az érettségi szünetben öt napos olaszországi kiránduláson vett részt a kilencedik és tizedik évfolyamok 46 olaszos diákja. Noalei szállásunkról indulva Padova volt az első célpontunk, ahol a Szent Antal Bazilikát és az egyetem főépületét, a Palazzo Bo-t látogattuk meg együtt. A közös kulturális program után a tanulók pizzériákban, cukrászdákban és boltokban gyakorolhatták az olasz nyelvet. Velencébe vonattal utaztunk, és gyalogosan ismerkedtünk a várossal. Közösen a Dózse Palotát látogattuk meg, ahol a csodás termek után a nyirkos, hideg börtönök szintjén találtuk magunkat. A több, mint 10 km-es séta után éhesen értünk vissza Noaléba, és vártuk a vacsorát. Utolsó napunk programja Stra volt, ahol a csodás Villa Pisanit látogattuk meg. Sajnos a parkban az eső miatt kevés időt töltöttünk, de érdeklődve jártuk be azokat a szobákat, amelyekben Napóleon is aludt, illetve amelyek 1934-ben Hitler és Mussolini első hivatalos találkozásának is helyet adtak. Az eső szerencsére Treviso városában már elállt, így maradt idő egy gyors sétára a belvárosban. 

A kísérő tanárok (Pelyvás Zsófia, Gulyás Éva, Jónás Dániel, Varga Tamás) köszönik az öt nap számos élményét!