Ötödik helyezés a természetvédelmi csapatversenyen

Ötödik helyezés a természetvédelmi csapatversenyen

 

 

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Prpgramja által, a fenntartható jövőért témában meghirdetett  országos Természetvédelmi Tanulmányi Versenyen iskolánkat a Cukusz Vidrusok csapat képviselte. A csapat tagjai Kovács Lara, Ötvös Nóra, Pankotai Fanni 11.a osztalyos tanulók, felkészítő tanáruk Pósán Enikő tanárnő.  A versenyt Dr. Juhász Lajos, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Állattudományi, Biotechnológiai és Természetvédelmi Intézet Természetvédelmi, Állattani és Vadgazdálkodási Tanszékének egyetemi docense szervezte.

A Debreceni Állatkertben megrendezett verseny döntője két részből állt. Az előre kiadott projekt feladat bemutatása után összetett ismereteket igénylő feladatokat kellett megoldani teremben és terepen egyaránt. Csapatunk az elődöntős ötvenegy csapat közül került be a döntőbe, ahova a hat legjobb csapat kapott meghívást. A 2024. május 17- én megrendezett döntőn a Cukusz Vidrusok nagyon szoros versenyben  az ötödik helyet szerezték meg. Gratulálunk a lányoknak és felkészítő tanáruknak!