Két tanuló útja

A két tanuló kiutazására azért volt szükség, hogy összegyűjthessék és rendszerezhessék a projekt ideje alatt készült fényképeket, videófelvételeket, és megállapodjanak finn társaikkal a közzététel módjáról. A diákok teljesítették a vállalt feladatot. Az anyagot CD-lemezeken és pen-drive-on hozták haza. Az iskolai honlap anyagának összeállítását gyakorlatilag elvégezték. Rebeka szépen összefoglalta írásában, mit jelentett számára a finn kapcsolat. Az iskolai projekttalálkozókon kívül más tevékenységekre is jutott idejük. Ugyanaz a család fogadta őket, akinél az elmúlt ősszel is laktak, így már nem kellett újrakezdeniük a beilleszkedést, hanem a megszokott környezetbe kerültek. Az iskolában meglátogatták kedvenc tanáraikat, osztálytermeiket. A két lány felkereste régi barátait, velük együtt bowlingozni mentek, moziztak, bementek Helsinkibe. Eddig is jó nyelvtudásuk még inkább fejlődött, nyelvi gátlásaiktól megszabadultak. Az önálló utazás és munkavégzés nagy mértékben megnövelte önbizalmukat. Jó döntésnek bizonyult, hogy nem utazott velük pedagógus. Felelősségérzetüket fejlesztette, hogy önállóan kellett a dokumentumokat kezelniük, a pénzzel gazdálkodni és elszámolni, beosztani a rendelkezésre álló időt. A munkájuk eredményeként készült el a fő projekttermékünk: egy dupla DVD szépen megtervezett borítóval. Az album a résztvevők által készített és kiválogatott fényképeket kísérőzenével, valamint 3 színpadi előadás felvételét tartalmazza.