Kezdet

A finn gimnáziumban a Nurmijärvi Tánciskola tanárának vezetésével megkezdődtek a táncpróbák, az ének-zene szakos tanárnő pedig az iskola kórusával és zenekarával próbált. A magyar intézményben szakköri keretben heti 1x60 percben lehetőséget biztosítottunk a finn nyelv tanulására azoknak is, akik órarend szerint nem finnesek, de szeretnének részt venni a Comenius programban. A tanfolyam az egész tanévben tartott (38 óra) és jövőre is folytatódik. Ének-zene szakos kollégánk az énekkari foglalkozásokon megtanította a tanulókkal a közösen előadandó finn kórusműveket. A kották beszerzésében a Magyar-Finn Társaság tagjai sokat segítettek. A projektben való részvételi lehetőségről az iskolarádión keresztül értesítettük tanulóinkat.

Január legelejére kiderült, kik fognak hozzánk látogatni. Megkaptuk a névsort és az e-mail címeket, így megindulhatott a levelezés. Amikor a finnek megérkeztek Debrecenbe, már mindenki ismerte házigazdáját és annak családját, s alig várta a személyes találkozást.
2008. február 1-2. – Jaakko Julkunen a finn igazgató és Heli Räätyä az énektanár érkezett hozzánk. A látogatás célja a fellépések helyszíneinek megtekintése és a technikai háttér megismerése volt. Sikerült személyesen is találkozniuk az igazgatóval, a projektfelelőssel, a többi részt vevő tanárral, a technikusokkal, gondnokkal, a Belvárosi Közösségi Ház programfelelősével és néhány aktív diákkal is.